Prázdniny jsou tu!! aneb co se stalo a bude dít

30. června 2014 v 22:27 | Elí♥
(Psáno 28. června)

Kafe!
Taky musíte chodit s odpadkama? Zrovna před chvílí jsem ae vrátila. A to vám řeknu, dnes bylo odpadků div jsem všechny pobrala! Vyjdu ven a co se nestane? Začne pršet. Nejdřív jsem v duchu nadávala, ale nakonec to bylo vlastně prima. Když jste celý den doma a balíte, takovéhle osvěžení přijde vhod. A tak tedy doujdu k popelnicím a začnu vyhazovat staré knihy, které mamka naházela do krabice. Nevím, jestli mi tím ten nahoře chtěl něco naznači. 3 díly příručky pro výchovu dětí.. A nebyla bych to já, kdybych nepěčetla alespoň stránku. Schválně nalistuju první stranu 3. dílu a dám se do čtení. "Větší naději na úspěch bude mít proto vychovatel, který se nejen umí vžit do radostí a těžkostí tohoto věku, ale který zároveň chápe, proč a jak tyto těžkosti a radosti vznikají." Nechci si nijak stěžovat, ale mám pocit, že se moje mamka ke 3. dílu nedostala nebo si už nic nepamatuje.
No nic, je tu další článek! :)Slibovala jsem, že články budou v úterý a pátek. Pak jsem pemýšlela (ach jo, co mě to popadlo?! :'D) a napadlo mě, že v ty dva dny by vycházel "deníček" a v jakýkoli další den by vycházel článek na přání, TAG, či nečo jiného. Ale jak sami vidíte, nestíhám ani jeden článek. Proto bude zatím asi jeden článek týdně a pak uvidíme. Myslím, že všichni znají, že času je fůra ale psací nálada žádná... :)

A co dnešní článek vlasntě přinese?
No co byste chtěli? Já mám představu, že to bude "Ohlédnutí za školním rokem 2013 - 2014".

Takže co se dělo?
Tuším, že 3. září, dejme tomo. Byl to první školní den. Předškoláci, nyní už vlastně školáci, stojí nedočkavě před školou. Některým se tam možná nechtělo. Loňští deváťáci stojí také před školou. Někdo před střední, někdo před gymnáziem. Každý na jiném místě. Uběhly 2 měsíce a já se připojuju ke třídě 8.A, která netrpělivě čeká, až se sejde celá škola, jak to bylo každým rokem. Jenže já do téhle školy už nepatřím. Srdce mi splašeně buší. Ještě mám hodinu čas. Jaké to asi bude? Přemýšlím, ale přes to vnímám udivené pohledy mých bývalých spolužáků. "Co tu děláš?" Jde vyčíst z každé tváře. Nevím, co říct. Je to divný pocit, že se už nikdy neuvidíme každý den, jako to bývalo celých 7 předchozích let. Je mi nanic. Nejradši bych se šla zahrabat.
Odzpívali jsme hymnu a třída po třídě se odebírá dovnitř do budovi. Já jen mávám mlčky rukou. Nevím, jak vypadám. Možná smutně, možná vesele. Nedokážu říct, jak mě ostatní vnímali. Nasedám zpět do auta na sedadlo spolujezdce. Taťka už přečetl víc jak polovinu novin. "Tak jedem."
Čtvrt hodiny. Celou čtvrt hodinu jsem se musela chvět na sedadle! Je 8:30. Na domluveném místě stojí jen jedna holka. Nízká postava, hnědé vlasy, docela dlouhé, oranžová mikina, džíny. Na boty nevidím, ve výhledu mi brání její kufr. Taťka zaparkuje na opačném konci silnice. "Ještě chvilku." Žadoním a nenápadně se ohlédnu na tu holku. "Chce se mi ma záchod!" prosenu později možná až trochu nahlas a nervózně. Vyskočím z auta a klopítám přes hlavní silnici ke škole. Je zamčená. Sakra! Tak do křoví. Odfrknu a zalezu na řadu docela udržovaných keřů. Když se vrátím, autobus je už přistaven a lidí je tam také víc. Kývnu na taťku, že už půjdu. Z kufru mi vyndá kufr a přidáme se k ostatním.
Tolik nových tváří! Tolik! A se všema se teď budu vídat den co den. Trochu ubíjející představa.
Odevzdám potřebné papíra, rozloučím se taťkou a nasednu do autobusu. Sednu si asi do 3. sedadla od zadu k oknu. Každý si sedl do jednoho dvojsedadla, každý sedí sám. Docela komické, ale taky trochu uklidňující. Alespoň nejsem sama, kdo je vyplašený. Konečně si za mě sedne jedna holka. Vypadá sympaticky. Viděla jsem ji už před autobusem. "Nesedneš si ke mně?" Vypadne se mě a sama se divím, co mě to popadlo. Ale ta kolka kupodivu souhlasila a přesedla si ke mně. Káťa. První člověk, se kterým jsem se seznámila.
Autobus se konečně naplnil a my vyjeli do Německa. Ano, tohle je začátek mých 6ti let v německé třídě na gymnáziu, autobusem 42 minut od mého domu vzdáleném. Moje nová třída. 1.D

Nebudu vás už obtěžovat nějakými dlouhými slohy, nebojte. :D

Jako třída jsme se za celý rok hodně sblížili. Máme super kolektiv, i když pár černých ovcích se tam najde. :D T

Čekala jsem, že první rok bude těžší a mnohem delší, než ve skutečnosti byl. Krása.

(Psáno dnes)

Tákže, to by bylo o škole všechno. A zase vidíte, že nestíhám. -_- Začala jsem psát v sobotu a dneska je pondělí.. Ach jo. No co, snad se to zlepší. :)

Napište do komentářů, co si myslíte o přidávání článků - jak to řešíte vy, jak často je vydáváte atd.

+ Plánuji menší "videodeníček" z Rakouska (jen 2 dny, ale to snad nevadí) a pak možná i z Chorvatsla. Chtěli byste?

Užívejte volna, Elí♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jerry Jerry | Web | 7. července 2014 v 9:24 | Reagovat

Já teda nemusím :D ale někdy to udělám přes prázky dobrovolně :D
Asi si to spíš tvoje mamka nepamatuje.
Jojo.. Taky mám času plnou.. no.. nechci říkat co, ale nejsou moc nápady :/
Taky ze mně někdy něco vypadne a ani bych to neřekla :D
Mě stačí pár článků do týdne :D
Hih, ty videa určitě udělej!! :)

2 Natka Natka | Web | 8. července 2014 v 8:15 | Reagovat

Videa..!

3 nikisek001 nikisek001 | Web | 11. července 2014 v 17:55 | Reagovat

Ano, taky musím s odpadkama :´D
A je fajn, že máš dobrý kolektiv :)
Užívej si prázdniny :)
Zatím:)

4 Hermione Hermione | Web | 21. července 2014 v 20:49 | Reagovat

Tak to je úplně super článek! :) Nejdříve jsem nevěděla jestli je to povídka nebo pravda ale je fajn, že to máte ve škole dobrý-černý ovce jsou všude :D :)
Videa, videa! :D

5 Wales Wales | Web | 22. července 2014 v 10:17 | Reagovat

hezký článek :3 Videa chci moc vidět :D
užij si prázdniny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama