Leden 2014

Rozhovor s Little:3

30. ledna 2014 v 23:09 | Mell
Kafé! :)
Po delší odpmlce se opět hlásím. Dneska byl poslední den školy, takže jsem našla nějaký ten čas sem soupnout další článek. Jak vám dopadlo výzo? Já nakonec dostala 7 dvojek a jinak samý - jsem strašně ráda za zemák a fyziku, ze kterých mi hrozily 3. :)) Ale teď už k věci..
Mám tu první rozhovor s Little:3. Jako první jsem si jí vybrala kvůli jejímu talentu na psaní povídek (a tím nechci ostatní urazit ;)). :3 Snad se Little:3 dozvíte něco nového. ^^

1) Jak ses k blogování dostala a jak dlouho už bloguješ?
Pokud se tomu tak dá říkat, s přestávkami bloguju už tři roky. :D Bylo mi jedenáct, když jsem našla stránku blog.cz a protože jsem akční člověk, co musí všechno zkusit, rozhodla jsem se založit si svůj první blog.

2) Kolik blogů jsi vystřídala a proč?
Asi pět, protože mě to vždycky omrzelo a vůbec nikdo tam nechodil. :D Ráda píšu pro lidi, a když to nikdo nečetl, ztrácelo to pro mě svůj význam.

3) Podle tvých článků to vypadá, že tě blogování opravdu baví, je to tak? -je blogování tvou prioritou?
Ano, dalo by se to nazvat prioritou- je to teď můj největší koníček.

4) Máš nějaký cíl nebo něco podobného, čeho bys chtěla na blogu dosáhnout?
Nejsem si jistá, jestli se to dá nazvat cílem, ale co nejvíc čtenářů a aby se jim články a povídky líbily.

5) Tvé povídky, příběhy a vlastně všechny články jsou moc hezké, jak dlouho už píšeš?
Svoji první "knížku" jsem napsala v devíti, pak dlouhá pauza až do loňského září, kdy jsem začala psát povídku Taken- a ta stojí i za založením tohoto blogu. Od té doby mě to zase chytlo a píšu pořád. Jinak děkuju:)

6) Jaký druh povídek máš nejradši na psaní a nejradši ke čtení?
Ráda píšu povídky, které končí smrtí. Ano, není to hezké téma, ale když má člověk depku nebo jen smutnou náladu, dobře se do toho vypíše a je v klidu. Ke čtení... No, nejsem přímo vyhraněná, přečtu všechno, co má hlavu, patu a zápletku:)

7) Publikuješ povídky i někde jinde, než na svém blogu?
Jenom jednu vícedílnou fan fiction i na facebookové stránce, jinak ne.

8) Máš nějaký vzor ať už v životě reálném nebo internetovém?
Největším vzorem je pro mě asi Dickens. Jeho knížky jsou nezapomenutelné a zná je každý. Jednou bych toho chtěla taky dosáhnout.

9) Kde se při psaní povídek inspiruješ? Nebo je píšeš bez jakékoli inspirace?
Inspirace.. Dobře se mi vymýšlí příběhy když koukám z okna nebo když večer ležím v posteli a usínám.. :)

10) Zeptám se i na něco jiného.. Jaký je tvůj oblíbený film/seriál.. ?
Miluju takové ty filmy o lásce, takže jednoznačně Láska Nebeská :D A jako seriál jsem totálně závislá na Prolhaných kráskách! :D

11) Jaká je tvá oblíbená kniha?
Obraz Doriana Graye, tu miluju.

12) Co děláš ve svém volném čase?
Chodím ven s kamarády, bloguju, čtu si :D :3

13) Hraješ na nějaké hudební nástroje?
Klavír <3

14) Děláš nějaký sport?
Nedělám, jsem moc líná. :D :( Chtěla jsem začít běhat, ale nějak z toho sešlo :D :(

15) Máš nějaký vzkaz pro čtenáře?
Děkuju vám všem, co jste na blogu alespoň jednou byli, rozklikli nějaký ten článek a něco si přečetli- moc to pro mě znamená. Ještě větší dík všem, co blog navštěvují pravidelně- ať už jsou nebo nejsou affs. Mám radost z každé hvězdičky i kometáře. Doufám, že se vám na blogu líbí a ještě jednou- děkuju, o takovém úspěchu se mi ani nesnilo. :)

Děkuji Ti za rozhovor a ať stále nacházíš nápady na nové příběhy (které si moc ráda přečtu:3).
Mell^^

Book Tag

27. ledna 2014 v 5:00 | Mell
Kafé! :)
Je pondělí (opět) a asi ne každý ho začal nejlépe (mít první hodinu fyziku není zrovna nejšťastnější - a proto než začne vyučování...) , takže tu mám Book Tag (zdroj dole)!

1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
Řekla bych, že spíš více, protože se moc nemusím zabývat učením a obecně mám více času. :)

2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Léto, kdy jsem zkrášlila. Alespoň doufám, že se tak knížka tak jsemnuje. Koupila jsem si jí v květnu, ale čas na ní jsem si našla až o prázdninách. A tématikou se to k sobě i hodilo. :)
Pak také Koláč s kapkou jedu. Tehdy mi tuto knížku babička přivezla k Mácháči. Zprvu jsem nebyla úplně nadšená, ale pak jsem názor změnila. Knižku stojí za to si přečíst (nedávno vyšel další díl, který iž čtu a vypadá dobře. ;) )

3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
Beru jednu, maximálně dvě. Protože obvykle jezdíme na hory nebo k moři nechci tam strávit celé dny čtením.

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Ne, nečtu. Povinnou četbu máme jen během školního roku a potom znovu od září. Což je dobré. :)

5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Jak kdy. Já sama čtečku nemám, ale mamka jo, takže si jí někdy vypůjčím. Osobně mám ale radši klasickou četbu - dokážu jí víc vychutnat, obracím listy, hlavně se mi strašně líbí vůně knih. Některé sice moc hezky nevoní, ale mě to nevadí. :3

6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
Kočičí holka. Kniha má 2 díly a oba jsou moc krásné. Úplně jsem se do toho vžila a moc ráda bych viděla i film. Sice by mi asi překazil některé mé představy, ale stejně bych byla za něj moc ráda...

7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Katie z již zmiňované knihy Kočičí holka. Přišla mi strašně sympatická, s podobnými zájmi. Chtěla bych jí prostě poznat víc. :)

8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Tak to je celkem těžké - je hodně míst, která bych ráda navštívila. Nedokážu řict jednoznačně které, ale jedno místo mi přišlo magické. Dům na pláži z knížky léto. :3

Tag je z blogu:
http://zivot-s-knihami.blogspot.cz/

Užijte si pondělí! :'3

Okno do života

25. ledna 2014 v 21:31 | Mell
Kafé! :)
Jako každý večer jsem projížděla hlavní stránkou facebooku a narazila na tenhle "článek". Zkuste si ho přečíst, zabere to jen 2 minuty a třeba vás přinutí se zamyslet nad životem. :)

Dodatek: Tenhle článek už mám v rozepsaných nějaký ten pátek a nemám přístup na Pc, takže se spožděním (ale přeci) je tady. :3

FreeGrafika: Nadpisky

22. ledna 2014 v 19:20 | Mell
Kafé!
Tento týden je pro většinu ještě testový nebo jste alespoň pořádně vystresovaní z minulého týdne, takže mám něco na zlepšenní nálady a zkrášlení blogu!

Vyrobila jsem 10 originálních nadpisků "Více v celém článku", které můžete použít na svém blogu zdarma! Zdroj uvádět nemusíte, protože na nadpisku již je (a ten prosím nemažte. ;)). Dělala jsem je v RealWorld Paint, ale jak přesně vám neřeknu. ^^ Snad se budou líbit a když tak zanechte komentářík - potěší.

Pokud je použijete, dejte mi vědět, děkuju. :)

My Top 10

20. ledna 2014 v 19:45 | Mell
Kafé! :)
Napadlo mě jednou za čas natočit video (to už jsem někde psala, vím :D) nebo napsat článek My Top 10. Bude to něco jako Tag, akorát bude jedno téma a k němu napíšu 10 nej věcí. Jestli chápete..vysvětlování není úplně moje parketa. :D

Takže do komentářů mi napište nějaké návrhy. ;)

Zatím mám v plánu:
~My Top 10 Food
~My Top 10 Films&Serials
~My Top 10 Animals
~My Top 10 Names
~My Top 10 Songs
~My Top 10 Musical Instruments
A další, teď jsem zjistila, že mě toho napadá celkem dost. :D

Takže ještě jednou: Návrhy na My Top 10 do komentářů + názor potěší.^^

Deutsch vs. English

19. ledna 2014 v 18:00 | Mell
Kafé! :)

Nevím jak vy, ale já se teď učím celkem 2 jazyky (krom češtiny) a to Angličtinu a Němčinu. Chodila jsem na jazykovou základu, kde jsme se Aj učili od 1. třídy a Nj od 4. třídy - takže k jazykům už nějaký vztah mám. Teď jsem přestoupila na gympl se zaměřením na Nj, což je podle mě dobré, neboť němčinu ještě neovládám tak dobře, jako angličtinu.
Spoustu lidí se mě ptalo, který z jazyků mi vyhovuje víc. Neuměla jsem na tuto otázku odpovědět, takže jsem se pořádně (u mě poněkud neobvyklé) zamyslela. Musela jsem vzít v potaz několik věcí, ale nakonec samotné rozhodování nebylo moc těžké. :)

Angličtina:
Ano, učím se ji už 8 let, stále mám co zdokonalovat, ale domluvit se umím. Problém mi dělá slovosled a samozřejmě psaní slov (když nějaké slyším prvně, málokdy ho dokážu napsat). Od 1. do 5. třídy jsem měla strašně hodnou učitelku a na konci roku jsem vždy vyvázla s 1. :3 Pak ale začal 2. stupeň a my dostali tu nejhorší uřotelku, snad jaká kdy na škole vůbec byla. :/ Ta můj vztah k angličtině absolutně překopala a už nikdy k ní takový dobrý vztah mít nebudu. Za to tu učitelku nenávidím!!

Němčina:
Němčinu se učím 5. rokem a na můj vkus ji ovládám celkem obratně. Jediný problém mi dělají členy (němčináři znají :D), ale slovosled//psaní slov - to je pro mě ku podivu hračka. Snad proto, že tam jsou jasněji daná pravidla atp. Učitelku jsme měli fajn, takže byly hodiny německého jazyka pohoda. Letos mám Nj x týdně z toho 2x německou konverzaci. Jsem spokojená.. :)

A jak už je asi vidět, víc mi vyhovuje NĚMČINA! Sice se s ní hůř domluvím a na tuto činnost radši volím angličtinu, ale je mi sympatičtější a víc mi přirostla k srdci. :)

Ich finde Deutsch toll! :3

A co vy? Jaký jazyk preferujete?

13. - 19.1. 2014

19. ledna 2014 v 16:36 | Mell
Kafé! :)
Další rubrikou, kterou na mém blogu najdete vždy na konci týdne (sobota/neděle) je deníček. Myslím, že není nutné vypisovat podrobnosti, takže těch jednou týdně bude stačit. ;)

13. - 19.1.
Škola
Tenhle týden byl asi jeden z nejhorších, které jsem za školní rok 2013/14 zažila. Upřímě jsem si myslela, že testy proběhnou bez problémů. Je vidět jak jsem naivní. :( Některé testy jsem zvládla - není co řešit, ale jiné (matika, fyzika, biologie, zemák - ano, je toho celkem dost) jsem celkem zkazila. To znamená, že my jsem v těhletěch předmětech na rozhraní mezi 2 a 3. :( Uzávěrka je naštěstí až v pátek, takže něco můžu ještě spravit. :)

Doma
Doma se nic mimořádného nedělo (krom toho, že jsem nebyla ve škole v úterý - čtvrtek). Dneska jsme odstrojovali stromeček (letos držíme rekord :D) a měli jsme menší úklid (jako každý jiný víkend). Ještě se chystáme jít na brusle, ale kvůli těm známkám, budu muset mou oblíbenou aktivitu vypustit. :(

Ostatní, Info + Novinky za tento týden
Opět nic mimořádného se nestalo. :D V plánu nemám asi nic, z novinek je jen nové zaměření blogu. Jen mě nenapadá o čem psát, takže pokud máte nějaké 'spešl' přání, šup do komentářů! :)


Top 10 piano songs

18. ledna 2014 v 7:00 | Mell
Kafé! :)
Přicházím s dalším článkem a tentokrát to bude na téma hudba. Rozhodla jsem se, že tenhle víkend věnuju právě jí a začala jsem si procházet youtube s tím, že si najdu nějaké pěkné nové skladby. Při tom jsem narazila na Top 10 piano songs a s úžasem jsem je poslouchala. Můžu vám video jen doporučit! :)
Taky bych vám mohla říct něco o mně a klavíru - když jsem chodila do první třídy, vůbec se mi nechtělo hrát na klavír, ale mamka mě k tomu dokopala. A jsem jí za to hodně vděčná (pokud si to mamí čteš, děkuju! <3), protože když mám třeba vstek nebo naopak dobrou náladu, můžu si sednout k tomu nebeskému nástroji a začít. Položit konečky prstů na klávesy a nchat se unést fantazií. Pokud počítám i ten první rok, kdy jsem se "patlala" v těch dětských skladbičkách, krau na klavír už celých sedm let a tento školní rok začínám osmou etapu na cestě hudebním světem - z toho jsem čtyři roky chodila do ZUŠ (základní úmělecká škola). Z těch "větších" a známých skladeb jsem zatím hrála: Dú kravičky Dú (:D), Tancuj Tancuj, Balada pro Adélku, Amelie, Šimáčkova ulice, Entertiner a mnohem víc. Nyní se učím: River folows in you a Carmen (+ stále piluji Entertinera a Amelii).
Tolik asi vše k tomuto článku. :) Nevím, jestli píšu v dobrých délkách článku, ale mě to prostě vždycky nějak vyjde a už to neřeším.

Zde je to slibované video - Tp 10 piano songs:

Moje kosmetická taštička

16. ledna 2014 v 19:20 | Mell
Ahoj :)
Tak si říkám, jestli jsou moje články zajímavé.. :/ No abych to krapet okořenila, nabídnu vám fotky + popis mé menší kosmetické taštičky, kterou s sebou nosím na cesty.

Tag: 20 faktů o mně

15. ledna 2014 v 6:00 | Mell
Aby jste se dozvěděli něco o mě :)

Zase v Posteli

14. ledna 2014 v 23:00 | Mell
Info na začátek
~ změna téma blogu - blog o všem :)
~ zítra budu mít na blog přístup celý den

Gaučové venčeníčko 1

14. ledna 2014 v 21:23 | Mell
A jsou tu další fotečky našich myšiček + co se dneska dělo.

Info - Téma blogu

14. ledna 2014 v 14:40 | Mell
Jelikož je tehle blog jen o potkáncích, o kterých nemůžu psát denně, rozhodla jsem se trochu pozměnit téma blogu.

Vyrábíme hamak 1. díl

12. ledna 2014 v 18:55 | Mell
Napadlo mě, že bych mohla vyrobit potkánkům hamak. Když ještě měli ten starrý, tak měli nějaké parazoty, takže hamak šel pro jistotu do koše. Od té doby ho nemají, takže nám se bude určotě hodit. A vám dřív či později třeba taky! :)

Na Gauči :)

10. ledna 2014 v 21:42 | Meloun007
Po kratší odmlce je tady článek i s fotkou. :)

Meloun007 bloguje

6. ledna 2014 v 16:51 | Meloun007

5.1.2014

5. ledna 2014 v 21:44 | Meloun007

Kde nakupujete pro vaše myšky?

5. ledna 2014 v 12:12 | Meloun007
Tak mě napdalo si rozšířit znalost obchodů s vybavením pro potkany. :D

Kde potkani bydlí

5. ledna 2014 v 11:32 | Meloun007
Vyfotia jsem klec, kde máme potkánky. Omlouvám se za kvalitu. :/

4.1.2014

4. ledna 2014 v 22:00 | Meloun007
A je tu první zápisek do mého deníčku! :)